Гістероскопія
ГІСТЕРОСКОПІЯ – ТОЧНА ДІАГНОСТИКА В ГІНЕКОЛОГІЇ І НАДІЙНА ДОПОМОГА В ПОРЯТУВАННІ МАТКИ
Гістероскопія це інформативно та ефективно
У сучасній гінекологічній практиці існує багато методів обстеження жінок із метою діагностики тих чи інших захворювань. Одним із найефективніших є гістероскопія матки, коли пацієнтку обстежують за допомогою спеціального медичного приладу – гістероскопа. Завдяки йому лікар може побачити порожнину матки зсередини, поставити точний діагноз і позбавити жінку від виявлених патологій.
Також у лікаря з’являється можливість взяти на дослідження шматочок ендометрію з тієї ділянки, яка на перший погляд не відповідає нормі. Отриманий шматочок тканини відправляється в гістологічну лабораторію на аналіз, виходячи з якого ставиться остаточний діагноз.
Гістероскопія є не лише діагностичною, а й лікувальною процедурою. Гістероскоп має канал для інструментів (мікро щипчиків, ножиць). При серйозних патологіях використовують резектоскоп із складнішими інструментами.
Але яким би не був гістероскоп, якою б не була маніпуляція, зазвичай гістероскопія проводиться в амбулаторному режимі — тобто пацієнтка йде додому в цей же день, через кілька годин після операції. Дана маніпуляція проводитиметься під внутрішньовенним наркозом, який зазвичай добре переноситься пацієнтками.
Після цієї процедури призначаються антибіотики на 3-5 днів. Як і будь-яка інша операція, гістероскопія має свої ускладнення, наприклад перфорація матки, кровотеча, а також анестезіологічні ускладнення. Але такі ситуації виникають рідко.
Ендоскопічні методи суттєві у діагностиці різних захворювань геніталій, у хірургічному їх лікуванні, у післяопераційному моніторингу. Особливу цінність є використання гістероскопії при патологічних змінах матки. Сучасні фіброгістероскопія та кольпогістероскопія дозволяють проводити діагностику ранніх стадій розвитку доброякісних та злоякісних захворювань ендометрію. Це сприяє своєчасному початку лікування, дозволяє використовувати органозберігаючі методи хірургічного лікування, і одночасно є важливим етапом у профілактиці та ранньому виявленні злоякісних процесів тіла та шийки матки.
ПІДГОТОВКА ДО ДОСЛІДЖЕННЯ
Гістероскопію слід розглядати як оперативне втручання, яке в залежності від показань проводять як в екстреному, так і в плановому порядку.
Планову гістероскопію проводять після клінічного обстеження, що включає:
– Дослідження крові,
– дослідження сечі,
– мазків із піхви на ступінь чистоти,
– електрокардіографію.
Відмовтеся від статевих контактів за 1-2 дні до проведення обстеження.
За 1 тиждень до обстеження не проводьте спринцювання та відмовтеся від використання будь-яких засобів інтимної гігієни.
За 1 тиждень до обстеження припиніть використання будь-яких ліків у вигляді вагінальних свічок, таблеток або спреїв, якщо їх використання перед гістероскопією не було заздалегідь обговорено з лікарем.
Спорожніть сечовий міхур перед операцією
Для проведення гістероскопії використовують спеціальний оптичний прилад – гістероскоп.
Гістероскоп може мати вигляд тонкої довгої трубки або тонкого жорсткого шнура, на кінці якого розташоване джерело світла, відеокамера і канал для введення інструментів.
Гістероскоп вводиться в матку через піхву. Коли гістероскоп проходить через шийку матки, лікар вводить у матку невелику кількість рідини, щоб розправити стінки матки та полегшити їх огляд.
Загальна тривалість обстеження може становити 15-40 хвилин.
Показання до гістероскопії:
Показання до виконання діагностичної гістероскопії.
– Жіноча безплідність, спровокована спайковим процесом у малому тазі або іншими причинами.
– Біль у ділянці малого тазу нез’ясованої причини.
– поліпи ендометрію
– поліпи шийки матки
– порушення менструального циклу в різні періоди життя жінки (ювенільний, репродуктивний, перименопаузальний).
– кров’яні виділення у постменопаузі.
Підозра на:
– підслизову ММ;
– аденоміоз;
– рак ендометрію;
– аномалії розвитку матки;
– Внутрішньоматкові синехії;
– наявність у порожнині матки залишків плодового яйця;
– Наявність стороннього тіла в порожнині матки;
– Перфорацію стінки матки.
– уточнення місця розташування ВМК чи його фрагментів.
– Невиношування вагітності.
– Контрольне дослідження порожнини матки після раніше перенесених операцій на матці, міхура занесення, хоріонепітеліоми.
– Оцінка ефективності та контроль при проведенні гормонотерапії.
– Ускладнений перебіг післяпологового періоду.