Кольпоскопія
Кольпоскопія – це один із сучасних методів дослідження вульви, піхви, шийки матки. Їх стан визначають за кольором тканини, судинному малюнку, її рельєфу, формі залоз, локалізації аномальних ділянок. У необхідних випадках (передракові стани матки, поліпи та ін.) процедура дозволяє виконати прицільну біопсію ендометрію.
Для проведення кольпоскопії застосовується ендоскопічний апарат – кольпоскоп. Цей бінокулярний мікроскоп на рухомих штативах обладнаний оптикою, спеціальним джерелом холодного світла з можливістю регулювання, що дає добре висвітлити досліджувану поверхню. У комплекті також є кольорові фільтри (зелений або синій), що дозволяє посилити контраст зображення, і детальніше вивчити судини та утворення епітелію. Є фото- та відеокольпоскопи, що дозволяють роздрукувати фотографії або записати відео та вже на екрані при ще більшому збільшенні досконало розглянути картинку та вести хронологію динаміки спостережень для порівняння з попередніми результатами.
наслідки після кольпоскопії
Якщо була проведена проста кольпоскопія, без використання тестів та взяття біопсії, то після процедури жодних обмежень у способі життя жінки немає.
Після розширеної процедури можливі темно-коричневі через йод або розчин Люголя виділення з піхви (в нормі 2-3 дні). Протягом 1-2 днів у поодиноких випадках можлива мажуча кровотеча.
У разі взяття біопсії приблизно тиждень треба утриматися від статевих контактів, виключити теплові процедури на область матки (лазня, сауна, хамам), не займатися важкою працею та спортом, не застосовувати тампони та спринцювання. При сильній кровотечі, ознобі, появі болю внизу живота, підвищенні температури необхідно звернутися до лікаря.
Результати кольпоскопії
За даними цього скринінгу гінеколог робить висновок про відсутність або наявність патології піхвового епітелію та слизової оболонки шийки матки. Висновок лікаря в нашому медичному центрі подається у вигляді докладного опису з кольпофотографія.
Дослідження біопсії слизової оболонки шийки матки триває приблизно 10-14 днів. Достовірність аналізу висока і становить 90%.
Для збереження жіночого здоров’я важливо не лише вести здоровий спосіб життя та розлучитися зі шкідливими звичками, а й регулярно проходити обстеження у лікаря-гінеколога. Кольпоскопія має бути обов’язковим обстеженням як пацієнток, які перебувають у жіночій консультації на обліку з патологією шийки матки, так і всіх жінок, які перейшли 30-річний віковий рубіж.